logo

CZCIONKA : MNIEJSZA | WIĘKSZA

  >  
 
 
           
12.08.2014 Lublin
Międzynarodowy Dzień Młodzieży: zatrudnienie młodych kluczowe dla UE

Infografika przedstawia najnowsze dane dotyczące zatrudnienia osób poniżej 25 roku życia.

Młodzi, aktywni i niestety w wielu przypadkach – bez pracy. Ponad pięć milionów młodych Europejczyków nie może znaleźć dziś zatrudnienia. Z tego powodu, działania na rzecz ożywienia rynku pracy są dla Unii Europejskiej priorytetem. Tuż przed Międzynarodowym Dniem Młodzieży, obchodzonym 12 sierpnia, przeczytaj, co wspólna Europa robi, by młodzi mieli szansę na lepszą przyszłość.

Najnowszym narzędziem walki z bezrobociem wśród młodych jest tzw. Gwarancja dla Młodzieży. Ma ona zapewnić, że żaden z Europejczyków poniżej 25 roku życia nie pozostanie bez pracy czy dalszej edukacji dłużej, niż cztery miesiące. Na ten cel przeznaczone zostanie 10 miliardów euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 6 miliardów euro w ramach Inicjatywy na rzecz Zatrudnienia Młodych.

W zeszłym miesiącu, Parlament Europejski wezwał do pilnego dofinansowania działań na rzecz zwalczenia bezrobocia wśród młodzieży oraz opracowania minimalnych standardów dotyczących stażów oraz godziwych płac.


Erasmus – najpopularniejszy projekt UE

Od 1987 r. w programie wymiany młodzieży wzięło udział ponad trzy miliony osób. Zeszły rok akademicki był rekordowy – 270 tysięcy studentów otrzymało unijny grant na studia lub kursy w Europie. Nowa odsłona europejskiego projektu – Erasmus+ rusza już we wrześniu i będzie jeszcze lepiej przygotowana na potrzeby młodych.

EYE – świeże pomysły na nową Europę

Jeszcze w maju, Parlament Europejski zorganizował spotkanie młodzieży z krajów Europy i najbliższych państw sąsiedzkich, by unijni politycy mogli wysłuchać propozycji na poprawę sytuacji młodzieży w Europie. Raport, zawierający najważniejsze postulaty młodych został przekazany na ręce nowowybranych eurodeputowanych w lipcu.


Źródło: Strona internetowa Parlamentu Europejskiego


 
O NAS
RODM - koordynatorem, inicjatorem i animatorem działań międzynarodowych w regionie. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie powstał 1 kwietnia 2013r. w wyniku konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na realizację zadania publicznego „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej – 2013”. Organizacją prowadzącą RODM jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, która od 1993 r. pracuje na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz solidarności między narodami. WIĘCEJ INFORMACJI
mapa

Warning: include_once(/poczta.php): failed to open stream: No such file or directory in /rodm_lublin/komponenty/stopa.php on line 12

Warning: include_once(): Failed opening '/poczta.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /rodm_lublin/komponenty/stopa.php on line 12

 

 

 
PROJEKTY INFORMACYJNE
MATERIAŁY INFORMACYJNE
POLECAMY
KONTAKT
   
pasek
 
  • Biuletyn informacyjny
  • REGIONALNY OŚRODEK
    DEBATY MIEDZYNARODOWEJ
    w LUBLINIE

    ul. Przechodnia 4
    20-003 Lublin;
    Pn-pt godz. 8.00 - 16.00
    tel. +48. 81 536 10 94
    fax. +48. 81 534 61 92
    rodm@rodm-lublin.pl
    FACEBOOK - TWITTER

    Wyświetl większą mapę
     
     
    PODZIEL SIĘ TREŚCIĄ :
      © OŚRODEK DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ LUBLIN
    WEBMASTER : STUDIO EM © 2013-2025  Wszystkie prawa zastrzeżone.
     

    MSZ MSZEDS-FNSEDS-FNS 25_samorządność
    prezydencja

    ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH




    strzałka do góry
    ODYSZUSZ
    ODYSZUSZ